به شرکت آتیاکار خوش اومدید.

ترکیه - استانبول - بی اوقلو - خیابان بایراک - آپارتمان آکار /کدپستی ۳۴۴۴۵

+ 905539065169

info@atirentcar.com

شرایط اجاره خودرو در استانبول - آتیا رنت کار

اطلاعات تماس

ترکیه - استانبول - بی اوقلو - خیابان بایراک - آپارتمان آکار /کدپستی ۳۴۴۴۵

+ 905539065169

info@atirentcar.com

tire
Rental conditions

قوانین و شرایط اجاره خودرو در ترکیه

اگر قصد اجاره خودرو در ترکیه را دارید، باید قوانین و مقررات زیر را رعایت کنید:

 1. با توجه به شرایط بیمه، فردی که روزانه در ترکیه خودرو اجاره می کند باید حداقل 21 سال سن داشته باشد و برای اجاره خودروهای لوکس و بزرگ، متقاضی باید 28 سال سن داشته باشد.
 2. برای اجاره خودروهای لوکس و بزرگ باید حداقل سه سال از تاریخ صدور گواهی گذشته باشد.
 3. اگر قصد اجاره خودرو بادوراننده را دارید باید قبل از تحویل گرفتن خودرو آن را در قرارداد خود لحاظ کنید تا بعدا مشکلی پیش نیاید.
 4. هزینه های مربوط به جریمه و خسارات احتمالی و ... از محل دپوزیت دریافتی کسر و مانده به حساب مشتری واریز میگردد.
 5. هزینه استفاده از عوارض در زمان تحویل از موجر دریافت می شود  HGS معمولا در تمامی خودروهای اجاره ای دستگاه هوشمند پرداخت عوارض شهری وجود دارد.سفر به خارج از کشور با خودروهای کرایه ای ممنوع است.
 6.  بسیاری از بزرگراه های ترکیه با سیستم مدرن جمع آوری عوارض کار می کنند که برای آن می توان کارت الکترونیکی دریافت کرد (HGS). هنگامی که خودرو از سنسور عبور می کند، آنها به طور خودکار عوارض دریافت می کنند. فقط راننده باید مطمئن شود که مسیر مناسب را انتخاب کرده است. بسیاری از خودروهای اجاره ای از پیش مجهز به این دستگاه ها هستند. عوارض بزرگراه معمولاً هر کدام حدود 10 تا 20 لیر است.
 7. کودکان زیر 10 سال در ترکیه مجاز به نشستن در صندلی جلوی اتومبیل نیستند.
 8. دارای گواهینامه معتبر بین المللی باشید.
 9. فرم قرارداد بین شرکت و موجر را تهیه و پر کنید.
 10. مبلغ اجاره ودپوزیت خودرو در زمان عقد قرارداد به طور کامل تسویه خواهد شد.
 11. مبلغ دپوزیت پس از کسر جریمه ، عوارض و خسارات وارده به خودرو  به صورت عادی 20 تا 30 روز کاری پس از تحویل خودرو به حساب مشتری عودت داده می شود. (لازم به ذکر است که در صورت درخواست مشتری مبلغ 200 لیر بابت هزینه استعلام فوری از حساب وی کسر و مبلغ دپوزیت در همان زمان تحویل خودرو به حساب مشتری واریز میگردد).
 12. خودرو دقیقا با شرایط موجود که به چشم مشتری دیده شده تحویل داده و تحویل گرفته می شود.
 13. در صورت بروز آسیب اعم از خط و خش و هرگونه آسیب دیگر، میزان خسارت توسط کارشناس شرکت تعیین و از مشتری دریافت می شود. 
 14. ماشین تمیز به مشتری تحویل داده می شود و همانطور که هست تحویل می شود. جریمه تحویل ماشین کثیف 100 لیر است. لازم به ذکر است در صورت تحویل خودروی کثیف از مشتری پس از کارواش، پرداخت هزینه ها پس از برآورد، پس از تعیین خط و خش و یا آسیب های احتمالی به عهده مشتری می باشد.
 15. جهت رفاه حال مشتریان عزیز سوخت خودرو با باک پر تحویل می گردد چنانچه مقدار سوخت کمتر باشد هزینه آن به قیمت روز از حساب مشتری کسر میگردد، یا به همان مقدار تحویل داده شده تحویل گرفته خواهد شد.
 16. اگر گواهینامه بین المللی دارید، نباید از اولین ورود شما به خاک ترکیه بیش از 6 ماه گذشته باشید.
 17. تحویل خودروها همزمان با زمان تحویل در روز بازگشت خودرو انجام می شود. تاخیر در تحویل شامل جریمه می شود.
 18. مثال: ساعت 17:30 تحویل مشتری می شود. تحویل باید در روز تحویل ساعت 17:30 دریافت شود.
 19. برای رزرو خودرو باید مقدار دپوزیت ودیعه توسط مشتری پرداخت شود. تا 48ساعت قبل از رزرو 10درصد از 48ساعت تا 24ساعت 50درصدو کمتر از 24ساعت کل مبلغ دریافت شد ه در صورت لغو رزرو توسط مشتری، این مبلغ مسترد نخواهد شد.
 20.  تحویل خودرو از درب شرکت می باشد لذا در صورت درخواست مشتری تحویل در محل اعلام شده توسط مشتری هزینه ارسال توسط راننده 300 لیر می باشد.حداکثر سقف مجاز کیلومتر پیموده شده برای اتومبیل اجاره ای 130کیلومتر بصورت روزانه است. (مثال: اگر ماشینی را برای 4 روز کرایه می کنید، 4 (روز) *130 کیلومتر (محدودیت روزانه) = 520 کیلومتر میباشد)
 21. با توجه به درخواست مشتری با فول کاسکو هیچ هزینه ای در صورت داشتن گزارش پلیس دریافت نخواهد شد فقط هزینه خواب خودرو در تعمیرگاه دریافت می شود.
 22. طبق برنامه ای که به سیستم داده شده مشتریان گرامی در صورت نیاز به تمدیدمیبایست تا 24 ساعت قبل از پایان قرارداد با پرداخت کامل هزینه برای تمدید اقدام نمایند؛ در غیر اینصورت راس موعد و ساعت مقرر خودرو بصورت اتوماتیک خاموش شده وهزینه  روشن شدن مجدد مستلزم 2000 لیر خسارت میباشد و شرکت مجاز است با سوییچ یدکی خودرو را به شرکت انتقال داده و استفاده نماید.
 23. در صورت عدم تحویل سوییچ یدک از طرف مشتری مبلغ 3000 لیر هزینه ساخت سوییچ یدک نیز به حساب مشتری منظور خواهد شد و مشتری بدینوسیله رضایت خویش را با این شرایط اعلام میدارد و ادعایی مبنی بر اینکه وسایل شخصی پس از پایان ساعت قرارداد در داخل خودرو بوده را از خود سلب و ساقط مینماید.